Intră în lumea Unica pentru a fi la curent cu cele mai importante informații din lifestyle-ul feminin.
Gabriela Cristea, diagnosticată cu obezitate gradul 1 în iunie 2025, a slăbit 30 de kilograme și și-a schimbat complet stilul de viață. Vedeta a dezvăluit ce mănâncă la micul dejun pentru a se asigura că rămâne la formele actuale.
După ce a fost diagnosticată, în iunie 2025, cu obezitate de gradul 1, Gabriela Cristea a făcut o schimbare radicală în stilul său de viață, reușind să piardă peste 30 de kilograme și să își recâștige sănătatea și încrederea în sine.
„Italia într-o farfurie”, așa descrie Gabriela Cristea micul-dejun pe care îl preferă, într-o postare pe Facebook.
Simplitatea este cheia: brânză mozzarella, măsline verzi, roșii proaspete, stropite cu ulei de măsline și asezonate cu condimente. Însă vedeta mărturisește că, de cele mai multe ori, consumă doar câteva guri.
„După 3 guri nu mai pot și 3/4 din asta ajunge la Tavi”, a scris ea cu umor pe rețelele de socializare, făcând referire la soțul ei, Tavi Clonda, care o susține îndeaproape.
Decizia de a-și transforma viața a venit dintr-o nevoie urgentă de a-și prioritiza sănătatea.
„Nu a fost vorba despre vanitate sau despre faptul că nu îmi mai veneau rochiile preferate. A fost vorba despre o boală care mi-a furat energia, mi-a adus un prediabet periculos, tensiune mărită și nopți în care apneea nu mă lăsa să respir și să dorm”, a declarat Gabriela Cristea.
Într-un moment de cumpănă, sprijinul unui prieten drag, alături de susținerea familiei, a fost esențial pentru a-și găsi puterea de a lupta.
Pe lângă un tratament recomandat de specialiști, Gabriela Cristea a adoptat un regim alimentar echilibrat și a învățat să acorde mai multă atenție semnalelor corpului său. Acum, vedeta își împarte experiențele cu fanii săi, arătând că disciplina și determinarea pot aduce rezultate extraordinare.
Vezi în Galeria FOTO de mai sus mai multe imagini cu Gabriela Cristea