De Adelina Duinea, pe

În prezent, Cristian Chivu (40 de ani) locuiește în Milano alături de soția lui, Adelina (38 de ani), și de cele două fiice ale cuplului, Natalia (11 ani) și Anastasia (10 ani).

Cristi Chivu a împlinit 40 de ani! Ce familie frumoasă are sportivul!

Sportivul a împlinit 40 de ani. „Ca vinul, devii mai bun cu trecerea anilor. Te iubesc! #40”, a scris fosta prezentatoare de televiziune în mediul online.

Spre deosebire de partenera lui de viață, antrenorul de fotbal nu este foarte activ în mediul online. Ultima sa postare este din 6 iulie. Atunci, perechea a aniversat 12 ani de relație.

Cristi Chivu a împlinit 40 de ani! Ce familie frumoasă are sportivul!

„Construiește pe încredere, prietenie și iubire! 12 ani! Până la capăt iubire … până la final! 12 ani fericiți ♥️”, a scris sportivul în mediul online.

Pentru moment, fostul jucător de fotbal nu are în plan să părăsească Italia. Cu atât mai mult cu cât este antrenorul unei echipe de juniori a clubului Inter Milano, club în cadrul căruia a evoluat în ultima parte a carierei sale.

Cristi și Adelina și-au înscris fiicele la Școala Americană din Milano. Natalia și Anastasia s-au fotografiat în instituție la petrecerea de Halloween de anul trecut. Acolo au fost însoțite de mătușa lor, Diana Chivu.

Din ce în ce mai mari și mai frumoase, fiicele cuplului încep să le semene foarte mult celebrilor lor părinți.

Imagini în GALERIA FOTO de mai sus!

Cristian Chivu a jucat în țară la Reșița și la Universitatea Craiova, iar în străinătate pentru Ajax, Roma și Inter.

2010 este un an de referință pentru Chivu. Atunci a câștigat cu Inter Milano titlul, cupa și Liga Campionilor, potrivit Pro X.

Cel mai mare regret al său este că nu a participat cu România la un campionat mondial. Pentru naționala noastră a jucat 75 de meciuri și a înscris trei goluri.

Adelina Chivu (Elisei) s-a născut în Piatra Neamț. Liceul l-a făcut în București unde a absolvit Școala Centrală. Apoi a studiat jurnalismul.

A debutat în presă la Mediafax în departamentul sport, lucrând mai apoi la revista Monden pentru o scurtă perioadă de timp.

În televiziune a lucrat doar la Antena 1 și Antena 3 ca prezentatoare a știrilor sportive.

Foto: Instagram

Citește și:

Hilary Duff este însărcinată cu al treilea copil! Prima imagine cu burtica

Viviana Sposub, despre relația cu George Burcea: „Lucrurile se întâmplă de la sine și se întâmplă atât de frumos”

Fostul fotbalist brazilian Ronaldinho a fost diagnosticat cu COVID-19