Evenimentele perioadei 19 iunie – 25 iunie 2017 în București

Iată care sunt câteva dintre evenimentele de neratat în Capitală, din perioada 19 iunie – 4 iunie 2017.

Luni, 19 iunie

Marți, 20 iunie

• „Simfonii pe asfalt 2017“ – Muzica clasică este mai aproape de public, într-o formă spectaculoasă, în perioada 10-25 iunie, în Centrul Vechi (la intersecția străzilor Lipscani și Smârdan). Marți-duminică, de la ora 18:00.
  • Scriitori cu pisici – Lansare: Cartea pisicii – de la ora 18.30, în Grădina Cărturești Verona, va avea loc un eveniment dedicat iubitorilor de literatură și pisici, prilejuit de lansare volumului Cartea pisicii, de Cristian Teodorescu și Mardale (ilustrații), apărut de curînd la Editura Polirom.
  • Revolve Dance Festival Palatul Universul.18 – 25 iunie, de la ora 18:00. Revolve Dance Festival, primul eveniment din România ce lansează oportunitatea de a crea un hub internațional de workshop-uri coregrafice,

Miercuri, 21 iunie

• „Secretul fericirii“ se joacă la Teatrul Nottara, Sala Horia Lovinescu, de la ora 19:00. Distribuție: Vlad Zamfirescu, Irina Velcescu, Dan Bordeianu. Preț bilete: 40 lei.
  • Concert Carla’s Dreams la Hard Rock Café, miercuri și joi, de la 21:30.
  • „Umbre“ se joacă la Teatrul Național București, de la ora 19:30. Distribuție: Ana Ciontea, Mariana Mihuţ, Mircea Rusu, Alexandra Sălceanu, Gheorghe Visu, Victor Rebengiuc, Gavril Pătru, Emilian Mârnea.

Joi, 22 iunie

• Concert Andrea Bocelli, Piața Constituției, de la ora 18:00.
  • Lil Jon – în concert la Arenele Romane, de la ora 20:00. Bilete: 30; 50; 70 lei.
  • Concert The Veils la Halele Carol, de la ora 21:00. Acces: 80 lei.

Vineri, 23 iunie

• NexT International Film Festival 2017 între 23 și 26 iunie, la: Institutul Cultural Român, Parcul Tineretului, Cinema Elvira Popescu, Cinema Muzeul Țăranului.
  • Concert – The Mono Jacks Acustic de la 20:30, Grădina cu filme din București.
  • Voiajul domnului Perrichon, de Eugene Labiche, se joacă de la ora 19:00, la Teatrul Bulandra, Sala Liviu Ciulei. Bilete: 20; 40; 60 Lei.

Sâmbătă, 24 iunie

• BETON Street Art Festival – 24, 25 iunie – în curtea facultății de Arte. Beton e festivalul care face din actul de creație un spectacol, fiind prima manifestație în care publicul e pus în contact direct cu actul artistic. Instalați pe socluri, artiștii vor primi la începutul evenimentului obiecte, structuri și materiale pe care le vor transforma în artă de-a lungul celor două zile în care se desfașoară festivalul, respectiv 24 și 25 iunie. Line-up: Golan pe 24 iunie și Vlad Dobrescu + CTC, duminică, 25 iunie.
  • Patricia Kaas, în concert, de la ora 20:00, la Sala Palatului. Bilete: De la 120 lei.
  • Metalhead Meeting Festival 2017 la Arenele Romane, sâmbătă și duminică de la ora 17:00.
  • Tango Aficionado, de la ora 19:00, la Sala Radio. Bilete: De la 55 lei.

Duminică, 25 iunie

• „Micul Infern“, de Mircea Ștefănescu, se joacă de la ora 19:00, la Teatrul Național I. L.Caragiale, Sala Studio.
  • Kürtős fest 2017 & Picnic Ozosep – târg la iarb„ verde – Mogosoaia, 24 iunie, ora 10:00 – 25 iunie, ora 18:00. Primul festival al producătorilor de kürtőskalács, organizat în București și la o ediție în parc a târgului gastro-cultural Ozosep.
  • „Pe lacul auriu“ se joacă la Teatrul Bulandra, Sala Toma Caragiu, de la ora 19:00. Distribuție: Virgil Ogăşanu, Valeria Ogăşanu, Ana Ioana Macaria, Lucian Ifrim, Alin Potop. Preț bilete: 60 lei, 40 lei, 20 lei.

Citește și – Concertul rock al verii 2017! Cât costă biletele la concertul Evanescence de pe 29 iunie

Citește și – Patricia Kaas revine în România. Cât costă biletele pentru concertul din 24 iunie 2017

Recomandari
Evz.ro
Doctorul Zilei
Glamour
Elle
Sfatul Medicului
Viva.ro
Mai multe din Divertisment

FII PRIMA CARE AFLĂ

...tot ce trebuie să știe o femeie specială, ca tine

Abonează-te la newsletterul Unica și primești imediat un e-book GRATUIT
cu tendințele de toamnă-iarnă 2017-2018 în modă și frumusețe!

Vă recomandăm: