Intră în lumea Unica pentru a fi la curent cu cele mai importante informații din lifestyle-ul feminin.
Seturile cadou sunt varianta ideală de a le surprinde pe femeile dragi din viața ta în prag de sărbători. Practice și cochete, oferă mai multe de motive de bucurie într-o singură surpriză. COSMETIC PLANT are o mulțime de seturi cadou inedite, gata să aducă zâmbete în cea mai magică perioadă a anului.
Produse esențiale în seturile cadou din gama Essential
Seturile cadou Essential reunesc toate produsele esențiale pentru rutina de înfrumusețare. Hidratarea cu acid hialuronic și extract de bujor este un adevărat răsfăț în sezonul rece, pentru că redă pielii frumusețea și vitalitatea chiar și atunci când temperaturile de afară sunt neprietenoase. Setul cadou ce conține cremă hidratantă pentru ten cu acid hialuronic și bujor și cremă de mâini din aceeași gamă reprezintă alegerea ideală pentru o hidratare instantă și o strălucire naturală, ce completează perfect look-ul de sărbătoare, datorită combinației dintre acidul hialuronic, cu proprietăți de reținere a apei în piele, și extractul de bujor, cu proprietăți antioxidante. Efectele acidului hialuronic și ale extractului de bujor pot fi regăsite și în setul cadou cu cremă antirid tonifiantă și cremă de mâini hidratantă. Pentru menținerea unui aspect tânăr, setul cadou format din cremă antirid de zi cu Q10 și ceai verde și cremă de mâini anti-ageing este darul perfect care ține ridurile la distanță. Ingredientele sale principale, coenzima Q10 și extractul de ceai verde, formează un veritabil cocktail cu efect regenerant și antioxidant pentru ten și pentru pielea sensibilă a mâinilor, neutralizând radicalii liberi și prevenind îmbătrânirea prematură a pielii.
Seturile de îngrijire Skin Boost de la COSMETIC PLANT sunt o altă variantă de cadou pentru iubitoarele de produse cosmetice. Acestea sunt disponibile în 3 variante: set de îngrijire Skin Boost 30+, set de îngrijire Skin Boost 40+ și set de îngrijire Skin Boost 50+. Adaptate nevoilor specifice fiecărei vârste, acestea sunt formate din 6 fiole Skin Boost cu Vitamina C Plus și o cremă antirid hidratantă, potrivită pentru categoria 30+, cremă antirid pentru fermitate destinată categoriei 40+ sau cremă antirid regeneratoare, ideală pentru segmentul 50+, toate îmbogățite cu Vitamina C Plus.
Vitamina C are un puternic efect antioxidant, energizant și revigorant, încetinește procesul de îmbătrânire, întârzie și atenuează formarea ridurilor, redându-i în același timp strălucirea.
Descoperă întreaga colecție de seturi cadou COSMETIC PLANT pe www.cosmeticplant.ro și în rețeaua de magazine Cora, Carrefour, Auchan, Kaufland, Drogheriile DM și magazinele naturiste.