Beauty & Fashion pentru mirese, si nu numai – interviu cu Gabriela Popescu

De Unica.ro, pe

Saptamana aceasta v-o prezentam pe Gabriela Popescu, o tanara make-up artist si designer de bijuterii din Cluj-Napoca, pe care orice mireasa trebuie sa o cunoasca.
Ma consider un artist – un personaj colorat si creativ.
Sunt Gabriela Popescu, make-up artist si designer de accesorii. Locuiesc de 10 ani in Cluj-Napoca si sunt nascuta in Galati. Iubesc ambele orase cu aceeasi intensitate.
Creez accesorii pentru doamne, domni si copii, insa in momentul de fata acesoriile pentru viitoarele mirese ma atrag cel mai mult. Va invit cu drag in magazinul meu online pentru a le descoperi pe toate!
Sunt sigura ca toti suntem nascuti cu un anumit har, dar trebuie sa lucram mult la el.
Bunica mea a fost croitor, cel mai bun din Galati, in anii `40, cred ca de acolo am primit toata dragostea pentru discipina, frumos, creativ. Am urmat liceul de arta, apoi am venit in Cluj pentru Facultatea de Arta si Design.
Cred ca trebuie sa ai si niste radacini in ceea ce priveste domeniul artistic, dar e foarte important sa si muncesti mult pentru asta.
Mi-am descoperit pasiunea pentru accesorii acum 7 ani, in facultate
Era in timpul facultatii un magazin in Cluj care iti punea la dispozitie toate ustensilele si margelele pentru a realiza accesorii. Imi aduc aminte ca era luna noiembrie si eu deja imi cadoriseam toate prietenele. 🙂
Au trecut multi ani de cand m-am apucat de lucrat in acest domeniu, insa imi amintesc cu mare drag primii cumparatori, primele produse, primele targuri.
Am crescut mult de atunci, am evoluat intr-un designer.
Am inceput in 2008, cu un magazin online pe Breslo. Cred ca eram pe atunci o mana de oameni care faceau handmade. Am crescut impreuna. Pe Breslo am inceput sa punem pret pe o sedinta foto bine realizata, sa ne dam seama ca ce prezentam on-line ne reprezinta, si trebuie sa fie de cea mai buna calitate.
De atunci imi ghidez toate clientele spre magazin meu, unde pot vedea exact ce modele sunt disponibile, si detaliile fiecarui produs.
Beauty & Fashion pentru mirese, si nu numai - interviu cu Gabriela Popescu
Sunt mandra sa spun ca am reusit sa imi gasesc directia. De 3 ani realizez bijuterii multifunctionale, si accesorii pentru viitoarele mirese.
Colierele multifunctionale sunt gandite special pentru femeile care isi doresc un singur accesoriu vresatil, pe care sa il poata purta cu mai multe tipuri de tinute. Sunt modelate din snururi de matase si pot fi purtate la gat in 3 moduri diferite, dar si ca brauri sau curele.
Beauty & Fashion pentru mirese, si nu numai - interviu cu Gabriela Popescu
Ma bucur enorm sa fac parte din povestile mireselor mele. Creez pentru ca fiecare dintre ele sa zambeasca si sa se simta speciala.
Accesoriile pentru mirese le lucrez acum cu mult drag si multa pasiune. Sunt adevarate bijuterii. Pentru o zi atat de importanta in viata oricarei femei este nevoie si de un accesoriu special.
Beauty & Fashion pentru mirese, si nu numai - interviu cu Gabriela Popescu
Micile detalii sunt cele care fac diferenta – fac tot posibilul sa le rasfat pe clientele mele – cadouase, mici atentii, pana si ambalajul trebuie sa le incante
Clientii sunt speciali. Ma bucur sa spun ca produsele mele ajung la oameni minunati. Acum cu Facebook e mai simplu ca oricand sa primesti feedback, si e minunat sa-ti vezi produsele purtate cu zambetul pe buze de mamici, de copii, de domni, de mirese fericite.
Fiecare produs este realizat manual, si fiecare model este unicat. Le veti primi mereu intr-o cutie atent personalizata, gata de dat cadou. Va astept cu drag in magazinul Gabriela Popescu!