Anul 2015 a început în forţă cu multe evenimente mondene şi premiere, iar vedetele au profitat din plin pentru a-şi etala ţinute spectaculoase. Iată cele mai elegante rochii ale săptămânii.
Newsletter zilnic Unica
Intră în lumea Unica pentru a fi la curent cu cele mai importante informații din lifestyle-ul feminin.
Criticată şi sfătuită să-şi schimbe stilul, Rita Ora se pare că s-a supus. Apariţia ei într-o rochie Zac Posen a făcut furori.
Emma Stone a mizat pe o ţinută Lanvin, iar îndrăzneala ei a fost apreciată de către criticii de modă.
Eleganţa şi rafinamentul actriţei Kate Bosworth au fost puse în valoare de rochia Oscar de la Renta.
Diane Kruger a fost în centrul atenţiei în ţinuta minimalistă Naeem Khan cu imprimeu „albastru de China”.
Spre deosebire de majoritatea vedetelor care au ales ţinute “cuminţi”, Kate Hudson s-a remarcat la Globurile de Aur prin îndrăzneala alegerii, purtând semnătura Versace.
Kristen Stewart nu este chiar un style-icon, dar apariţia ei într-o creaţie Roksanda merită toate aprecierile.
Frumuseţea actriţei Camilla Belle a ieşit în evidenţă în ţinuta Carolina Herrera, care a făcut ravagii printre fashioniste.
Emily Blunt a fost senzuală şi provocatoare fără prea mare efort. Outfitul Emilio Pucci a făcut totul!
Atunci când vrei să faci impresie pe covorul roşu, designerul Zuhair Murad este cea mai bună alegere, iar Nina Dobrev ştie acest lucru.
Dungi cu dungi. Nu oricine ar avea curajul să combine imprimeurile, însă ţinuta Siennei Miller, purtând semnătura Altuzarra, dovedeşte că inspiraţia nu i-a lipsit vedetei.
În ceea ce o priveşte pe Angelina Jolie, simpla ei prezenţă este de ajuns să fie în centrul atenţiei. Rochia Atelier Versace a contribuit şi ea la o apariţie de senzaţie.