Sigur ai crezut și tu, măcar o dată, că dacă erai un pic mai dură în viață, ajungeai mai departe. Vezi 5 semne că ești un om prea bun pentru această lume.
Newsletter zilnic Unica
Intră în lumea Unica pentru a fi la curent cu cele mai importante informații din lifestyle-ul feminin.
Îți pasă prea mult de emoțiile celorlalți
Oamenii foarte buni sunt atenți la emoțiile celorlalți și reușesc să vadă când oamenii suferă, chiar dacă încearcă să ascundă asta. În plus, nu fug de problemele celorlalți și încearcă să îi ajute.
Critica te face să încerci mai mult
Un om bun vrea și să îi mulțumească pe ceilalți, iar orice formă de criticism îl face să muncească mai mult, pentru a deveni mai bun. Este foarte flexibil și acceptă îndrumările, pentru că știe că sunt pentru binele lui.
Ai sentimente profunde
Oamenii buni se simt prost mai ușor decât cei răi, dar se bucură mai intens de lucrurile frumoase. Și reușesc să se mulțumească cu puțin. Un răsărit, un apus sau un peisaj frumos îi bucură mai mult decât bunurile materiale. În plus, dacă intri în această categorie, îți place să spui ce te supără, pentru că nu vrei să aduni frustrare.
Oamenii prea buni pentru această lume nu uită să spună „mulțumesc” sau „cu plăcere” și sunt mereu atenți la ceilalți. La ei, totul vine natural și nu fac nimic doar pentru că așa este frumos, ci pentru că simt asta.
Ești creativă
Un om bun are și un gust aparte pentru artă, muzică și cultură. Este mișcat de textele creative și profunde și îi place frumosul.