Intră în lumea Unica pentru a fi la curent cu cele mai importante informații din lifestyle-ul feminin.
Pe 1 septembrie a avut loc gala de deschidere a celei de-a 67-a ediţie a festivalului de film de la Veneţia, eveniment ce a atras vedete de calibru din domeniu..
..iar divele au păşit pe covorul roşu în cele mai luxoase ţinute, spre admiraţia celor prezenţi.
Jessica Alba
Superba Jessica Alba a luat parte la festivalul de film de la Veneţia pentru a-şi promova cel mai recent proiect, „Machete”. La conferinţa de presă ce a avut loc înainte de marea gală, actriţa a avut o apariţie încântătoare în rochiţa gingaşă marca Dolce&Gabbana.
Imprimeul cu trandafiri roşii, centura elastică din talie, materialul fin, transparent pe mâneci şi sandalele negre, cu platformă şi iz rock i-au venit de minune! Pe covorul roşu, Jessica a mizat pe o creaţie atelier Versace, o rochie neagră, îndrăzneaţă, scurtă în faţă, cu trenă şi corset, detalii ce i-au pus în valoare linia umerilor şi picioarele bronzate.
Frumoasa Natalie a fost o prezenţă mai mult decât agreabilă la festivalul de film de la Veneţia. Ţinutele ei s-au remarcat prin clasă, eleganţă şi bun gust.
La foto-conferinţă a purtat o rochie simplă, mov-prună, creaţie Miu Miu, la care a asortat o pereche de pantofi nude, satinaţi, iar pe covorul roşu a strălucit într-o minunată ţinută Rodarte, roşie, cu detalii de mărgele şi voal (un minus totuşi pentru clutch-ul alb!).
Citeşte continuarea pe pagina următoare!
Monica Bârlădeanu şi Paz Vega
Monica noastră a fost o apariţie extrem de stilată, lucru ce ne bucură peste măsură! Rochia albă, simplă, maxi, cu detaliu auriu metalic la gât, marca Azzaro i-a pus în valoare frumuseţea naturală şi simţul estetic de excepţie.
Actriţa ce a devenit mămică în urmă cu doar o lună, Paz Vega, a uimit audienţa cu silueta ei perfectă, iar rochia neagră din colecţia Armani Prive nu a făcut decât să potenţeze asta!
Citeşte continuarea pe pagina următoare!
Michelle Williams şi Valeria Solarino
Michelle Williams a făcut o alegere curajoasă pentru covorul roşu: rochie nude, de inspiraţie retro, cu trenă şi fundiţă din tul la gât, plus o tunsoare pixie nou-nouţă! A riscat şi a câştigat: ţinuta ei a fost lăudată de critici.
Actriţa Valeria Solarino a cucerit pe toată lumea cu rochia ei Emillio Pucci, la care a asortat nişte superbi pantofi Jimmy Choo. Culoarea albastru cerneală a rochiei, asimetriile din tul şi decolteul generos au fost completate cu un make up în ton! Nota 10!
Citeşte continuarea pe pagina următoare!
Elisa Sednaoui
Frumoasa actriţă de 22 de ani a surprins plăcut prin alegerile vestimentare pe care le-a făcut. Rochia neagră, voluminoasă, înnobilată cu pene a purtat semnătura Alberta Feretti, iar compleul uşor retro, marca Louis Vuitton.