S-au cunoscut pe Internet, iar la prima întâlnire tânăra și-a scos peruca. Reacția bărbatului este de neprețuit

O tânără din Canada demonstrează cât de important este să ai încredere în tine. Nimeni nu ar fi ghicit secretul dureros pe care îl ascundea atunci când și-a făcut apariția la prima întâlnire cu un bărbat, pe care l-a cunoscut pe Internet.

Citește și – Gânduri pe care le au bărbații la prima întâlnire

Eve suferă de alopecie, afecţiune care face ca tot părul ei să cadă, astfel că este nevoită să poarte o perucă şi să îşi deseneze sprâncenele cu ajutorul machiajului.

Ea a decis să apară într-o emisiune televizată, intitulată „First Date/ Prima întâlnire”, unde îi dezvăluie problema ei celui cu care se întâlnește. Machiată și cu un păr lung și des, Eve Betts intră într-un local și se așază la masă cu Jordan, un asistent universitar.

Fără să stea prea mult pe gânduri, tânăra își scoate peruca pentru a-i dezvălui lui Jordan cum arată ea de fapt. Acesta din urmă a avut o reacție care a impresionat o lume întreagă și îi spune lui Eve să rămână fără perucă pentru că este frumoasă oricum.

„Wow! Esti frumoasă oricum. Chiar îți stă bine cu acest look masculin”, a fost reacția lui Jordan.

Prin apariția ei la televizor, Eve Betts a vrut să demonstreze că nu este nimic de condamnat în a suferi de această boală și speră ca gestul ei să îi inspire și pe alți oameni diagnosticați cu alopecie.

Tânăra este terapeut în probleme de frumusețe și spune că a ales această meserie tocmai pentru că ea se simțea complexată de felul în care arată.

Clipul emoționant al întâlnirii dintre Eve și Jordan a devenit viral pe Internet:

Citește și – Ce nu ar trebui să spui la prima întâlnire

Foto – 123rf

Urmăreşte cel mai nou VIDEO incărcat pe unica.ro
Eva.ro
Recomandari
Evz.ro
Doctorul Zilei
Recomandări shopping
Glamour
Elle
Sfatul Medicului
Viva.ro
Mai multe din Divertisment

FII PRIMA CARE AFLĂ

...tot ce trebuie să știe o femeie specială, ca tine

Abonează-te la newsletterul Unica și primești imediat un e-book GRATUIT
cu tendinte in lifestyle 2018: nutritie, sport, design, si social media!

Vă recomandăm: