Iubita milionarului Ștefan Mandachi a cerut ordin de protecția împotriva acestuia, la Judecătoria Iași, acuzându-l de agresiuni fizice și psihice. Cei doi sunt părinții unei fetițe de 1 an și jumătate.
Cuprins
Cuprins
Iubita lui Ștefan Mandachi a cerut ordin de protecție împotriva omului de afaceri
Iubita lui Ștefan Mandachi l-a acuzat pe cunoscutul afacerist de agresiuni și a cerut un ordin de protecție împotriva acestuia. Femeia susține că de doi ani a fost lovită, amenințată și a fost victima a numeroase abuzuri. Aceasta a precizat că totul a început pe perioada sarcinii și au continuat după ce fiica lor a venit pe lume.
„M-a amenințat de multe ori cu moartea, pe mine și pe familia mea. Odată a luat un cuțit și, de față cu fetița, a tăiat un scaun în fața mea, arătând că mă va tăia și pe mine”, a mărturisit femeia, potrivit Dezvăluirea.
Astfel, femeia a cerut emiterea unui ordin de protecție și impunerea purtării unei brățări electronice de monitorizare pentru Ștefan Mandachi.
Conform declarațiilor, oamenii legii au fost chemați de mai multe ori pentru a interveni în conflictele celor doi.
Citește și: Anca Țurcașiu și Călin Șeban, iubitul ei, anunț surpriză după un an de relație: „E pe veci”
Femeia, nevoită să fugă cu copilul în brațe
De curând, Ștefan Mandachi și iubita sa au semnat un acord privind custodia fiicei lor. În baza acestei înțelegeri, fetița urma să petreacă o săptămână cu tatăl ei. La finalul perioadei, mama a mers să o ia acasă, de la Hotelul Mandachi din Suceava, proprietatea afaceristului.
Însă bărbatul ar fi fugit cu micuța pe o ușă din spate și s-a dus acasă. Acolo a lăsat-o să intre doar pe cea care i-a fost parteneră de viață, în timp ce părinții ei au rămas afară.
„Părinților mei le-a cerut să aștepte afară. După ce am intrat, a încuiat toate ușile și mi-a spus că nu-mi va da copilul, care era deja în brațele mele”, a povestit ea.
Femeia a reușit să iasă pe geamul de la baie, cu fetița în brațe, fugit la mașina tatălui ei.
„Mi-a blocat mașina și nu ne lăsa să plecăm. Am sunat la 112. Ne-a lăsat să plecăm abia după ce a sosit Poliția”, a povestit tatăl femeii.
Ștefan Mandachi s-a prezentat la Judecătoria Iași împreună cu avocatul său, Tudor Toader, fost ministru al Justiției.
Instanța a decis să decline soluționarea cererii către Judecătoria Hârlău, având în vedere competența teritorială.
Sursă foto: Facebook
Ultima modificare iunie 17, 2025 3:40 pm