Ajunsă la 69 de ani, cântăreața Stela Enache a mărturisit că are un mare regret, acela că nu își poate vedea copiii atât de des pe cât ar vrea.
Newsletter zilnic Unica
Intră în lumea Unica pentru a fi la curent cu cele mai importante informații din lifestyle-ul feminin.
„Nu pot să îmi strâng în braţe copii, nepoții, atât de des cât mi-aș fi dorit. Vorbesc cu ei tot timpul, dar dacă ar fi aici, pe aproape, ar fi fost altceva. Distanţa este supărătoare şi nu poţi să o rezolvi”, a declarat artista generației de aur la emisiunea ”Agenția VIP”.
”Şi eu am fost plecată mulţi ani şi ştiu că şi lor le este greu. Cu băiatul, mă văd mai des: o data sau de două ori pe an. În schimb, ultima oară când mi-am văzut fiica a fost acum doi ani”, a mai spus Stela Enache.
Marea artistă, care s-a căsătorit cu Florin Bogardo în 1971, are doi copii, Anton Marin Bogardo și Laura Maria Bogardo, care trăesc în Italia, respectiv Austria. Stela Enache a fost, la rândul ei, plecată foarte mult de acasă. În 1986 a plecat pentru prima dată pe un vas de croazieră pentru a cânta, iar de atunci a avut multe astfel de contracte. A făcut înconjurul pământului de patru ori într-un an cu vasul de lux Europa.