Avocatul Elenei Udrea, Veronel Rădulescu, a făcut primele declarații după ce Judecătolria Ploiești a dispus eliberarea clientei sale. Acesta a profitat de ocazie și a făcut un apel către procurorul DNA care se ocupă de acest caz.
Cuprins
Cuprins
Avocatul Elenei Udrea, apel către procurorii DNA
Marți, 1 iulie, magistyrații Judecătoriei Ploiești, au decis eliberarea condiționată a Elenei Udrea din Penitenciarul Târgșor. Fostul ministru al Turismului a primit cu bucurie această decizie, însă avocatul ei se așteaptă ca procurorii DNA să facă apel.
„Am vorbit cu doamna Udrea, este foarte bucuroasă și a spus că vrea să ne bucurăm împreună. Mă aștept la recurs dar rugămintea mea către domnul procuror este să gândească cu omenie la acest caz. Cred că într-o săptămână, maxim 10 zile ne-am putea aștepta la un rezultat în cazul unui recurs, ceea ce le-ar provoca mare nefericire doamnei Udrea și fetiței sale. 5 milioane de lei au fost deja recuperate din cele 10 milioane de lei cât a fost prejudiciul”, a spus avocatul Elenei Udrea, Veronel Rădulescu, la Antena 3.
Cum se simte Elena Udrea după intervenția chirurgicală
Fostul ministru al Turismului Elena Udrea rămâne în continuare internată la Spitalul Județean de Urgență (SJU) Ploiești, a declarat, marți, pentru AGERPRES, directorul medical al unității sanitare, Andrei Ilinca.
„Evoluția este favorabilă, constantele biochimice sunt în ameliorare, iar până la normalizarea lor rămâne internată”, a declarat Andrei Ilinca.
Citește și: Femeie, bătută într-un parc din Cluj, în fața fetiței ei: „Nu a avut nicio intenție să se oprească”
Elena Udrea va mai rămâne câteva zile internată în spitalul din Ploiești, după ce duminică dimineața fost transportată de urgență cu ambulanța și supusă unei intervenții chirurgicale, fiind diagnosticată cu colecistită acută litiazică.
Sursă foto: Hepta
Ultima modificare iulie 1, 2025 5:38 pm