În exclusivitate, la FRESH by UNICA, artista a mărturisit că proiectele în care este angrenată o fac să simtă că a renăscut profesional și îi dau forță să lupte pentru fiicele ei, Elena Carolina (9 ani) și Ana Raisa (6 ani). Alături, la bine și la greu, îi sunt întotdeauna părinții.
Nu rata FRESH by UNICA, astăzi, de la ora 20:00, emisiune în cadrul căreia Alina Sorescu face dezvăluiri exclusive despre concertul Pascal, despre lupta din viața personală pe care o dă cu tatăl fetițelor sale, Alexandru Ciucu, dar și despre fața nevăzută a celebrității și prețul succesului.
„Paștele, Crăciunul mereu erau sărbătorite în familia noastră la Roșiorii de Vede, la bunica mea, pe care de câțiva ani nu o mai avem cu noi, dar de la bunica mea am învățat că de sărăbători e important să ne reunim cu toții. Indiferent ce drumuri are fiecare, indiferent cum se schimbă viața, de Crăciun și de Paști să fim mereu împreună. Mama mea are două surori, am veri de care sunt apropiată și de Paști asta este regula pe care am păstrat-o de la mamaie: să fim împreună", a spus Alina Sorescu la FRESH by UNICA.
Cu doar câteva zile înainte de Paște, artista pregătește un concert caritabil la Ateneul Român, iar fondurile încasate în urma vânzării biletelor vor fi donate pentru dotarea secției de Neonatologie de la Spitalul Marie Curie din București.
Într-o perioadă în care simte zbucium mai mult ca oricând în viața personală, după ce instanța a decis ca fetițele ei să petreacă o săptămână cu tatăl, o săptămână cu mama, Alina își găsește puterea făcând ceea ce iubește: muzică!
Într-o perioadă în care simte zbucium mai mult ca oricând în viața personală, după ce instanța a decis ca fetițele ei să petreacă o săptămână cu tatăl, o săptămână cu mama, Alina își găsește puterea făcând ceea ce iubește: muzică!