Nicoleta Luciu a făcut parte din juriul iUmor în ediția de duminică a emisiunii de pe Antena 1. Cu această ocazie, ea a dezvăluit că, împreună cu soțul ei, Zsolt Csergo, au decis să nu își lase copiii pe social media sau să fie creatori de conținut.
Vedeta are patru copii, dintre care trei băieți, pe care îi crește împreună cu soțul ei la Miercurea Ciuc, unde au decis să se retragă în urmă cu câțiva ani. Aceasta s-a dedicat complet creșterii copiilor și, într-o lume în care tinerii sunt extrem de pasionați de social media, ea a decis să își țină micuții pe cât posibil departe de tehnologie. Și asta pentru că își dorește ca și copiii ei să se bucure de o copilărie așa cum a avut și ea, înconjurați de natură.
„Copiii mei sunt mici și prioritară este școala. Mai târziu, după 18 ani. Deocamdată noi ne trăim copilăria, cum ne-am trăit-o și noi. Aveam vacanțele la țară și aveam animale”, a afirmat Nicoleta Luciu.
Mai mult, ea a explicat că preferă să își ducă copiii în natură pentru a se bucura de aer liber și timp petrecut împreună.
„Mergem peste tot pe unde putem să stăm în aer liber și să ne distrăm și să stăm cât putem mai departe de TV, de gadgeturi. Asta nu înseamnă că ei nu știu să umble pe ele”, a subliniat fosta asistentă de televiziune.
Nicoleta Luciu a revenit pe micile ecrane, participând la emisiuniea iUmor, în calitatea de jurat. Și se pare că aceasta va mai avea câteva apariții pe micul ecran, tot la acest post de televiziune. Motivul ar fi o datorie mai veche pe care fosta asistentă de televiziune ar avea-o după ce a renunțat în ultima clipă la un alt proiect.
Nicoleta Luciu ar fi trebuit să participe la emisiunea „Asia Express”, împreună cu sora sa, Iuliana Luciu. Însă, ar fi abandonat proiectul după ce deja semnase contractul. Mai mult, ele primiseră și banii pentru plecarea în marea aventură din Asia.
„Ne-am fi dorit să participăm împreună în experienţa „Asia Express”, însă pentru Nicoleta ar fi fost cam dificil să stea două luni plecată din ţară. Are patru copii de care trebuie să aibă grijă, programul unei mame este, mai mereu, foarte încărcat”, a dezvăluit Iuliana Luciu.
„Ne-am fi dorit să participăm împreună în experienţa „Asia Express”, însă pentru Nicoleta ar fi fost cam dificil să stea două luni plecată din ţară. Are patru copii de care trebuie să aibă grijă, programul unei mame este, mai mereu, foarte încărcat”, a dezvăluit Iuliana Luciu.