Alex Leonte și-a refăcut viața amoroasă după despărțirea de Theo Rose.
Nepotul lui Nea’ Mărin, formează de câteva luni un cuplu cu Manuela Lupașcu, o tânără activă pe rețelele de socializare care i-a pus inima pe jar fostului iubit al lui Theo Rose.
Alex Leonte și Manuela Lupașcu nu și-au ascuns relația până acum, dar preferă să rămână discreți.
”Pentru tot îmi fac timp, aranjată cu totul, astfel încât să am de toate în viața mea. Totul e bine, nu vreau să fac un subiecte despre chestia asta, să vedem cum stau lucrurile mai departe.” - a spus Manuela Lupașcu la Antena Stars.
„Nu cred că s-a ascuns nimeni, nici în trecut, nici în prezent,, asta e toată chestia, vreau să avem și momente pentru tine. Ce aleg să ofer, nu mă ascuns, că nu e nimic de ascuns, dar e bine. Nu cred că are legătură cu asta (nr. că Alex Leonte este persoană publică), e vorba de a păstra anumite momente pentru mine și, în general, nu se ascunde absolut nimeni.” – a continuat tânăra.
“Vreau să pun accent pe ceea ce fac, mai mult decât orice altceva. Realitatea și viața pe care o avem face parte din ceea ce suntem, nu mă ascund că nu am de ce, dar mai răruț că e mai drăguț” – a încheiat ea.
Alex Leonte și Theo Rose s-au despărțit în vara anului trecut, după o relație de patru ani.
Separarea a fost de comun acord, fără scandal. Theo a fost cea care a anunțat prima despărțirea, iar apoi, Alex a confirmat-o.
“Ruptura dintre mine și Theo a avut loc acum ceva timp, departe de ochii presei și cât se poate de amiabil, fără a exista certuri, ca doi adulți cu o înțelegere matură a lucrurilor. Nu a fost vorba nici măcar o secundă de infidelitate. În momentul în care între două persoane nu mai există dragoste, trebuie luate măsuri și noi asta am făcut” – a transmis dansatorul pe rețelele de socializare.