Iulia Albu a avut o primă reacție după ce fostul soț, Mihai Albu, a anunțat că și-a refăcut viața amoroasă și că este mai fericit ca niciodată.
Designerul de încălțăminte, în vârstă de 60 de ani, și-a făcut recent publică noua relație, cu o tânără, de profesie medic chirurg.
“Ne înțelegem foarte bine și avem planuri pentru un viitor împreună. Nu doresc să spun mai mult, pentru că nu este persoană publică” – a declarat designerul, pentru ego.ro.
Iulia Albu a făcut o serie de declarații cu privire la noua relație a fostului soț. Vedeta spuen că fericită pentru Mihai că are pe cineva în viața lui și i-a urat noului cuplu multă fericire.
„Întotdeauna mi s-a părut ciudat ca, atunci când o parte dintr-un cuplu divorțat își găsește o jumătate, sa fie întrebată fosta soție, fostul soț, ce părere are in legătura cu asta. Singurul lucru pe care îl am de declarat este că le doresc casă de piatră, să fie cât mai fericiți împreună. Doamna pare o persoană respectabilă și m-aș bucura ca influența ei asupra fostului meu soț să fie una puternică și, într-un final, fericit, să evităm referirile atât de dese la persoana mea, având în vedere că această relație este între ei doi. Pentru mine este profund deranjant să primesc mesaje de fiecare dată când fostul meu soț dă interviuri sau apare la televizor că a mai găsit ceva de spus despre mine, după 10 de ani de la divorț”, a precizat Iulia Albu, pentru Click!.