Andreea Bănică (44 ani) pare să fie o femeie împlinită: are o carieră frumoasă și o familie superbă. Însă, deși ar avea totul, artista a dezvăluit că a fost o perioadă când s-a confruntat cu depresia.
Depresia este una dintre cel mai des întâlnite boli și nu iartă pe nimeni. Atât vedetele, cât și oamenii de rând se întâlnesc, cel puțin odată în viață cu această afecțiune mentală.
Andreea Bănică a trecut și ea printr-o perioadă mai dificlă, însă a reușit să o depășească, iar acum este din nou cu zâmbetul pe buze.
În cadrul unei sesiuni de întrebări și răspunsuri pe rețelele de socializare, artista le-a răspuns curiozităților fanilor ei.
Așadar, Andreea a fost întrebată dacă a avut momente de anxietate și depresie și cum a reușit să le depășească.
„Cu toții avem. Nu există oameni fără probleme. Viața mi-a dat, dar mi-a și luat. M-am luptat cu mine ca să pot merge mai departe. Tot la mine am apelat ca să depășesc momentele urâte... Autosugestia este cea mai bună. Mi-a spus mereu că trebuie să merg mai departe!”, a afirmat Andreea Bănică.
Andreea Bănică (44 ani) pare să fie o femeie împlinită: are o carieră frumoasă și o familie superbă. Însă, deși ar avea totul, artista a dezvăluit că a fost o perioadă când s-a confruntat cu depresia.