În timp ce profesorii își continuă greva, Carmen Iohannis și-a însoțit soțul într-o vizită oficială în Germania. Prima Doamnă a uimit și de această dată cu ținuta aleasă.
Carmen Iohannis a îmbrăcat o rochie roz, cu umerii la vedere, ce poartă semnătura Mariei Marinescu, și a ales să poarte bijuterii din colecția Malvensky Grace Diamonds. Este vorba de un inel și un colier de 60.000 de lei. Soția lui Klaus Iohannis a asortat la ținută un clutch alb și pantofi la fel.
Anca Serea a rămas impresionată de rochia purtată de Carmen Iohannis. „O ținută elegantă și rafinată!”, a scris Anca Serea în dreptul fotografiei cu Prima Doamnă a României.
Klaus Iohannis a avut o vizită fructoasă în Germania. Șeful statului a fost la fel de elegant ca și la celelalte evenimente oficiale. El a îmbrăcat un costum negru și o cămașă albă, la care a asortat o cravată bleu.
Oana Roman a taxat-o, în urmă cu câteva luni, pe Prima Doamnă pentru că nu respectă protocolul. Vedeta a dat-o ca exemplu pe Mioara Roman, care, deși era fată de ambasador și știa regulile vestimentare, tot se informa atunci când pleca cu Petre Roman într-o vizită oficială. „Dacă ești într-o funcție publică, protocolul și eticheta trebuie respectate fie că îți convine sau nu. Te supui regulilor. Pentru că funcția aia te obligă la chestia asta și, din păcate, știți că eu n-am făcut politică în viața mea, dar, din păcate, în România, de exemplu, soția actualului președinte, eu consider că face un afront înfiorător protocolului și etichetei în majoritatea vizitelor oficiale pe care le face”, spunea Oana Roman pe Instagram.
În timp ce profesorii își continuă greva, Carmen Iohannis și-a însoțit soțul într-o vizită oficială în Germania. Prima Doamnă a uimit și de această dată cu ținuta aleasă.