Irinel Columbeanu a câștigat procesul cu fosta soție, Monica Gabor. Cu toate că cei doi au divorțat în urmă cu nouă ani, aceștia nu-și încheiaseră definitiv socotelile, iar în vara anului trecut milionarul de la Izvorani și-a chemat în instanță fosta parteneră de viață.
Procesul a avut ca obiect numirea lichidatorului pentru firma SC Monica Columbeanu Media SRL, unde aceasta deține 99 % din acțiuni, iar afacerisul restul de 1 %. Procesul a avut ca obiect numirea lichidatorului, după ce Direcția Generală de Impozite și Taxe Locale a Sectorului 1 București a solicitat radierea firmei pe care Monica Columbeanu o deține încă din 11 septembrie 2006.
Firma avea ca obiect de activitate producţia cinematografică, video şi de programe de televiziune, însă doar în primul an a obținut profit, ulterior mergând pe pierdere, fapt ce a făcut Fiscul să solicite dizolvarea societății.
După mai multe procese, a fost dat verdictul, iar sentința este, fără îndoială, pe placul lui Irinel Columbeanu
Monica Gabor și Irinel Columbeanu s-au căsătorit în 2006, iar în 2011 au divorțat. Cei doi au împreună o fetiță, pe nume Irina, care să află în custodia tatălui.
În urmă cu câteva săptămâni, Monica Gabor s-a căsătorit cu omul de afaceri chinez, Mr. Pink., cel cu care are o relație de mai mulți ani de zile și alături de care locuiește în America.
Firma avea ca obiect de activitate producţia cinematografică, video şi de programe de televiziune, însă doar în primul an a obținut profit, ulterior mergând pe pierdere, fapt ce a făcut Fiscul să solicite dizolvarea societății.