Theo Rose a vorbit pentru prima dată de despărțirea de Alex Leonte, la câteva luni de când au decis să meargă pe drumuri separate.
După ce în luna august au apărut mai multe zvonuri privind o ruptură între Theo Rose și Alex Leonte, artista a preferat să păstreze tăcerea și să nu vorbească despre ceea ce s-a întâmplat între ei. De asemenea, ea a ales să nu spună nimic nici despre noua relație cu Anghel Damian.
„Reiese că relația mea cu Alex s-a încheiat, respectiv că altcineva a apărut în viața mea, lucruri adevărate, doar că lucrurile astea erau știute de către mine, Alex, familia și oamenii foarte apropiați de mine. Însă noi am vrut să se întâmple cu discreție lucrurile astea. Eu mai degrabă am vrut să se întâmple cu discreție și să anunț eu la un moment dat că s-a întâmplat asta, ne-am despărțit”, spunea atunci Theo Rose, fără a da prea multe detalii.
Artista a declarat la Pro FM că după despărțirea de Alex Leonte a început să intre tot mai mult în atenția presei și chiar să fie urmărită de paparazzi.
„Anul ăsta mi s-a întâmplat pentru prima dată în viața mea să mă urmărească paparazzi.”, a afirmat Theo Rose.
De asemenea, ea a spus că urma să filmeze un spot publicitar, a doua zi după ce s-a aflat de despărțirea de Leonte.
„Îmi venea să ies afară sp urlu, să zbier, să ies de acolo cum o fi, numai să ies, să pot să mă descarc. Îmi vine să plâng și acum”, a mai spus artista.