Actorul Florin Zamfirescu (74 de ani) s-a alăturat vedetelor care îl susțin pe Rareș Prisacariu, câștigătorul sezonului 13 al show-ului “Românii au talent”.
Băiatul, în vârstă de 7 ani, a câștigat concursul de talente și marele premiu de 120.000 de euro după un moment impresionant în care a avut o “discuție” emoționantă cu Dumnezeu.
Prestația sa a stârnit un val de controverse în rândul oamenilor, mulți blamându-I pe părinți că și-au expus copilul sau spunând că textul pe care l-a recitat nu este potrivit.
Florin Zamfirescu îl sfătuiește pe Rareș să nu asculte ce spun răutăcioșii și invidioșii și să își continue drumul pe care a pornit. Actorul spune că și el a făcut parte dintre copiii talentați.
„Când mă uit și văd aceste aberații, acest copil este minunat, Eu fac parte din acești copii. La 3 ani, le recitam Regina ostrogoţilor, la 7 ani interpretam pe o scenă, la 16 ani am câștigat un premiu național, depășindu-l pe Gheorghe Zamfir în 1966, am luat locul 1 pe festival.
Cine are griji din astea ar trebui să se îngrijească de sine. Eu îl sfătuiesc doar pe el: Rareș nu asculta pe nimeni, ascultă pe mama ta, du-te pe ulițele pe care le vrei tu, sunt niste oameni răi, sunt oameni nepretintioși, care nu au făcut nimic în viață. Ce grijulii sunt niște nenorociți incapabili, care nu au viitor, nu au prezent. Prostul moare de grija altuia. Suntem înconjurați de imbecili cum să îi strici bucuria unui copil minunt, când poți să te bucuri”, a spus Florin Zamfirescu, la România TV.
Actorul consideră că nimeni nu ar fi trebuit să critice momentul puștiului de la “Românii au talent”, deoarece băiatul a dovedit că este unic și merita încurajat și apladat, nu pus la zid.
Florin Zamfirescu prevede un viior strălucit pentru Rareș și îl îndeamnă să-și vadă mai departe de drum fără să plece urechea la ce spun ceilalți.
„Lasați-l domnilor să trăiască, să se dezvolte. Știți ce o să fie cu acest copil peste 18 ani? Nu tăiați din rădăcină un copil care se ridică atât de frumos. E o directivă undeva ca românii să nu mai răzbată, că să fie puși cu botul pe albe, să li se vândă, să li se fure. Și dacă un copil dintre români se ridică și dovedește calități egale cu alte grupuri din Europa, ei au voie, noi nu avem voie. Mulți au norocul de a nu fi români. Noi stăm și ne uităm în gura unor cretini care nu au nici un fel de comparație, ei nu există, sunt 0. Indierent că își dau cu părerea, sunt zero, pentru că sunt distrugători. Să nu îți fie teamă! Cum să îi fie rușine când e unic? Ai luat marele premiu, mergi mai departe. Suntem înconjurați de cretini”, a mai spus revoltat Florin Zamfirescu.
Actorul Florin Zamfirescu (74 de ani) s-a alăturat vedetelor care îl susțin pe Rareș Prisacariu, câștigătorul sezonului 13 al show-ului “Românii au talent”.