Angela Gheorghiu e tot mai fericită lângă iubitul tinerel, care o urmează peste tot în lume. Cei doi au bifat, zile trecute, 10 ani de relație, iar soprana a marcat acest eveniment pe o rețea de socializare.
Angela Gheorghiu a împlinit pe 7 septembrie 58 de ani, dar nu își arată vârsta, poate și pentru că iubirea îi dă aripi.
Angela Gheorghiu a descoperit dragostea lângă Mihai Ciortea și diferența de 22 de ani dintre ei nu a contat niciodată. Mihai, medic stomatolog la bază, și-a abandonat profesia pentru cea de care îl leagă sentimente profunde. „Aniversare fericită nouă”, a scris artista, pe o rețea de socializare, în ziua în care aniversau un deceniu de dragoste.
Pe Mihai, soprana l-a cunoscut la Royal Opera House, după ce trecuse prin mari dezamăgiri. Cel care iubea muzica clasică ș o admira de-o viață a ajuns să îi fie iubit. „De un an îl vedeam împreună cu fratele lui geamăn şi cu părinţii lor după diferite spectacole prin Europa şi America. Admiratori înfocaţi, de mare clasă! Desigur, nu a fost uşor să acceptăm că s-ar putea naşte o adevărată iubire între noi. Am înţeles amândoi că doar o dragoste mare, onestă şi statornică ne poate face să trăim cu adevărat frumos. Şi asta este ceea ce simţim unul pentru celălalt”, povestea Angela Gheorghiu, pentru revista Elle.
Angela Gheorghiu se plimbă printre celebrități. Aici cu Helen Mirren.
Într-un interviu pentru cotidianul britanic The Independent, vedeta susținea că mariajul cu tenorul Roberto Alagna reprezintă „cea mai neagră pagină a vieții” ei. „ Am fost foarte înţelegătoare cu Roberto în această chestiune, pentru că în Franţa, unde locuieşte el, acest lucru ar fi o mare problemă. În viaţă, accepţi anumite lucruri din partea bărbatului tău, dar eu nu am mai vrut să continui să trăiesc cu ideea că omul meu este violent”, mărturisea Angela Gheorghiu.
Angela Gheorghiu e tot mai fericită lângă iubitul tinerel, care o urmează peste tot în lume. Cei doi au bifat, zile trecute, 10 ani de relație, iar soprana a marcat acest eveniment pe o rețea de socializare.