Ana Morodan a vorbit pentru prima dată despre ceea se s-a întâmplat înainte și după accidentul pe care l-a provocat în luna martie și a rămas fără permis de conducere. Influencerița a simțit oprobiul oamenilor și s-a retras pentru o perioadă de pe rețelele de socializare.
La aproape o lună după ce a fost reținută pentru 24 de ore pentru că a urcat la volan după ce a consumat băuturi alcoolice și substanțe interzise, Contesa Digitală a vorbit deschis despre toate momentele dificile prin care a trecut în această perioadă.
Ana Morodan a făcut dezvăluiri despre situația în care s-a aflat și despre tot ceea ce a trecut din punct de vedere emoțional în acest timp.
Femeia de afaceri a recunoscut că a făcut multe greșeli, mai ales atunci când s-a urcat la volan aflându-se sub influența substanțelor interzise. Aceasta susține, însă, că a fost aspru criticată deoarece este persoană publică, mai ales că nu este singura care a urcat într-o astfel de stare la volan.
„Când clachezi şi eşti persoană publică ţi-o iei public de la toată lumea. Nu cred că sunt primul om care a condus la volan sub efectul unor substanţe, dar sunt o persoană publică care a făcut asta. Când eşti persoană publică, îţi asumi şi gloria, şi îţi asumi şi căderea sau oprobiul public”, a afirmat Ana Morodan, potrivit SpyNews.
„Ce să mai zic: "nu am făcut asta, nu am vrut, îmi pare rău". Nu cred că mai contează pentru nimeni, pentru că oamenii sunt foarte furioşi şi au nevoie de cineva în care să dea. Şi când se crează o situaţie de genul acesta, mai ales când eu am greşit, cred că e ok, e în regulă”, a precizat Ana Morodan.