O româncă a fost desemnată Miss Elegant Universe 2018

De Oana Savin pe
O româncă a câștigat titlul de Miss Elegant Universe 2018, concurs internațional ce s-a desfășurat la Beirut, Liban, între 25 iulie și 5 august.

Alina Mihaela Staicu, care a fost desemnată oficial să reprezinte România la concursul din Liban în urma selecţiei naţionale Miss Elegant Universe România 2018, a adus trofeul acasă. Ea a participat la acest concurs alături tinere din alte 30 de țări, notează Agerpres.

Citește și: O tânără a intrat la Medicină, dar vinde legume în piață pentru a-și ajuta familia

Tânăra în vârstă de 32 de ani a mai participat la Miss Grand International 2016 şi a câştigat titlul La Bella Italia 2017 în cadrul competiţiei La Bella e la Voce din Italia.

Alina, care locuiește în Constanța, a absolvit Facultatea de limbi străine, Master în Ştiinţe Administrative în cadrul Universităţii Ovidius Constanţa România şi Northern Virginia Community College în Statele Unite ale Americii.

Citește și: Ioana Grama își dorește să schimbe mentalitatea oamenilor

Ea vorbește patru limbi străine: engleză, italiană, franceză și spaniolă. Este pasionată de artă, în special de muzică şi film, călătorii şi lectură.

Sursă foto: Facebook

Influencerii de pe Instagram au descoperit Cernobîlul, iar acum pozează sexy în zona de excludere