Am devenit si eu femeie…

De Unica.ro pe

Nici nu mi-am dat seama cand am devenit femeie. Intai am fost copil lipsit de griji si de probleme, cu o gramada de visuri pentru cand o sa ma fac mare. Ma rog, am fost la stadiul asta cam pana cand am terminat facultatea! 🙂 Si pe urma am inceput sa ma descurc singurica si imi placea ceea ce faceam. Si au mai trecut cativa ani si am intalnit barbatul vietii mele, am fost colegii de facultate, nu ne cunoscusem pana atunci, cred ca trecusem unu pe langa altul de o gramada de ori, dar cred ca Dumnezeu a considerat ca nu suntem inca pregatiti sa fim impreuna. Si ne-am intalnit si ne-am iubit si ne iubim parca din ce in ce mai mult, ne completam reciproc si parca in fiecare zi comunicam mai bine, ne place la nebunie sa luptam impreuna pentru cate un obictiv comun. Si a aparut si Roxana care ne-a apropiat si mai mult, sotul meu este un tatic exemplar, el i-a schimbat primul scutec, ii face baita seara si de cele mai multe ori o pune la nani nani cu o poveste frumoasa. Si intr-o saptamana sau 2 o sa vina si David, si familia noastra va fi si mai fericita. Si eu iar voi fi in al noualea cer. Ne dorim din tot sufletul sa avem 2 copii sanatosi, sa ii ajutam si sa ii indrumam in viata, sa le fim alaturi mereu cand le este greu si sa petrecem cat mai mult timp impreuna. Amandoi avem job-uri care ne plac, dar familia este cea mai importanta si timpul petrecut impreuna este nepretuit, niciodata nu vom neglija asta. Si uite asa am devenit femeie… Nici nu mi-am dat seama cand, dar stiu un lucru, sunt fericita si implinita si imi doresc sa ma simt asa toata viata! Numai bine si multa fericire tuturor!