Accident tragic în Constanţa! Un cunoscut artist a murit şi soţia acestuia este grav rănită

De Libertatea.ro pe 12 septembrie 2014

Doi profesori universitari de la Universitatea de Arte „George Enescu” din Iaşi, soţ şi soţie, au fost implicaţi într-un grav accident de maşină, la Constanţa. Accidentul s-a produs miercuri, în jurul orei 15. Cunoscutul dirijor Michael Beck-Hamlescher, cetăţean german, a decedat ]n urma accidentului şi soţia acestuia, profesoara Tatiana Po¬cinoc, a fost grav rănită.

Michael Beck-Hamlescher conducea un autoturism Mazda. El a vrut să întoarcă într-o zonă în care această manevră nu era permisă şi a fost izbit violent de un autoturism care circula în aceeaşi direcţie, scrie Ziaruldeiasi.ro.

„Din primele cercetări am constatat la faţa locului că şoferul autoturismului a circulat pe banda nr. 1 a drumului naţional Constanţa-Vadu lui Traian, iar în zona marcajului continuu a întors fără să se asigure şi a intrat în coliziune cu un autoturism de pe banda 2, pe acelaşi sens de mers.

Citeşte mai multe pe Libertatea.ro

Andreea Berecleanu a dezvăluit care este secretul unei vieți de cuplu fericite