Cele mai comune fantezii sexuale

Dacă credeai că fanteziile tale sunt ciudate, află că cele mai multe sunt destul de comune.

Un studiu realizat de Universitatea din Montreal în 2014 a arătat că cele mai comune fantezii sexuale sunt sexul în locuri neobițnuite sau romantice, sexul cu o altă persoană în afara celei cu care ești într-o relație și sexul în care persoana este dominată. Pe listă au mai apărut și sexul în public, bătaia la fund, sexul în trei, exhibiţionismul și sexul cu schimb de parteneri.

Fanteziile sexuale nu ar trebui să sperie pe nimeni. Faptul că sunt fantezii spune multe, nu înseamnă neapărat că vrei să încerci aceste lucruri și nici că este ceva în neregulă cu tine.

Sexul în public

62% dintre cei care au participat la studiul relizat de Universitatea din Montreal au declarat că aceasta este cea mai frecventă fantezie a lor. Conform sexologului Jessica O’Reilly ceea ce îi excită pe oameni este riscul de a fi prinși, ideea de fi priviți și de a face ceva ce este tabu.

Sursa foto 123rf

Citește și  6 semne ca soțul tău are fantezii cu alte femei